Budoucnost cestování: Více biometrie, létající taxi a žádné jazykové bariéry

Foto: unsplash

V dnešní době se všechna odvětví vyvíjejí velmi rychle a cestování není žádnou výjimkou. Od autonomních taxíků přes osobní drony, biometrické imigrační tunely až po okamžité překlady. To vše nás pravděpodobně do budoucna čeká.


Biometrie

Ačkoli je biometrická identifikace lehce kontroverzní, rychle se stává na letištích po celém světě velmi oblíbenou technologií. Biometrické údaje jsou považovány za rychlejší a přesnější způsob kontroly cestujících a mohou zkrátit dobu odbavení typických letištních procedur - např. odbavení zavazadel, nástup na palubu a imigrační kontrola – na polovinu.

Například v roce 2018 zavedlo mezinárodní letiště v Dubaji biometrické tunely tzv. "Smart Gates", které využívají rozpoznávání obličeje k ověření totožnosti cestujících během pouhých pěti sekund. Funguje to tak, že po odbavení cestující vejdou do tunelu, kde proběhne jejich identifikace a pak pokračují k výdeji zavazadel, aniž by museli čekat ve frontě nebo komunikovat s imigračním úředníkem. Tato technologie se již používá i jinde ve světě.

V Dubaji ještě chvíli zůstaneme, protože společnost Emirates vytvořila na mezinárodním letišti v Dubaji "biometrickou cestu", která umožňuje cestujícím projít imigračním odbavením a nástupem do letadla bez předložení dokladů.

Žádné jazykové bariéry

Představte si, že jazykové bariéry se stanou minulostí. V takovém případě bychom mohli navazovat kontakty napříč kulturami, pracovat a žít v zahraničí, objevovat nové obchodní příležitosti a navazovat vztahy se vzdálenými členy rodiny. Dobrou zprávou je, že překlad v reálném čase je den ode dne dokonalejší. Například sluchátka Pixel Buds od Googlu vám mohou překládat to, co se říká, přímo do ucha nebo sdílet přepis, abyste mohli sledovat, co se říká.

Vzestup létajících taxíků

Tato letadla bývají elektrická, ultralehká a vybavená softwarem autopilota, který umožňuje běžným lidem naskočit do pilotního křesla.

To je také strategie společnosti LIFT Aircraft, která tvrdí, že s jejím letadlem HEXA může v USA létat kdokoli bez pilotní licence, protože podle federálních předpisů se jedná o "ultralehké" vozidlo. Letadlo nabízí mnoho automatizovaných bezpečnostních opatření jako například padák pro celé letadlo.

Jiné společnosti, jako například čínská Ehang, si kladou za cíl odlehčit dopravním zácpám pomocí létajících taxíků.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.